Wpisy użytkownika Candy P. z dnia 9 października 2012

Liczba wpisów: 1

candypee
 
Kiedy decydujemy się na zakup narzędzi do nakładania makijażu, zarówno pędzli jak i gąbeczek chcemy by służyły nam jak najdłużej. Odpowiednia pielęgnacja i przechowywanie zapewni im dłuższą żywotność.

Niestety nie każda Kobieta pamięta o myciu wszelkich aplikatorów. Zbiera się na nich mieszanina  kurz,pot,martwy naskórek z zaschniętym produktem. Okropieństwo,prawda?
Wszystko to może wywołać *trądzik kosmetyczny*

                        *Jak często myć*
Pytanie to jest nieodzowne z chwilą kiedy zaczynamy przygodę z pędzlami. Pędzle do podkładu i korektora powinny być myte po każdym ich użyciu. Pędzle do produktów pudrowych-puder,róż oraz cienie, zaleca się myć raz w tygodniu.
1.jpg

                         *Czym myć*
788.jpg

W zasadzie czym myte będę myte zależy od nas i od naszej wygody. Pędzla można myć żelem do mycia twarzy,delikatnym szamponem do włosów dla dorosłych(najlepiej bez SLS-ów) jak i dla dzieci,szarym mydłek a nawet żelem do higieny intymnej. Są również specjalne płyny do czyszczenia pędzli. Ponadto jeżeli używasz z kimś pędzli(malujesz koleżankę, rodzeństwo itp.) nie zapomnij o dezynfekcji pędzli! Jednakże pamiętaj,że zbyt częste używanie produktu z alkoholem wysuszy włosie w efekcie czego pędzle będą szorstkie i nie miłe w użytkowaniu.

Ja pędzle myje na zmianę w żelu antybakteryjnym do twarzy, kremie do mycia twarzy z Alterry albo szamponie do mycia włosów dla dzieci :)

Pędzle myjemy pod ciepłą(nie gorącą wodą),nakładamy produkt do mycia i ruchami góra-dół(nie ruchy okrągłe) myjemy włosie i spłukujemy produkt. W razie kiedy pędzel jest mocno wybrudzony czynność powtórzyć.
                         *Suszenie*
Pędzle najlepiej suszyć poprzez ułożenie poziomo na ręczniku frotte bądź ręczniku jednorazowym.Pędzle schną naturalnie nie należy suszyć ich suszarką. Postawienie ich w pozycji pionowej może spowodować,że w momencie, gdy woda dotrze do trzonka może rozkleić pędzel.
2.jpg

W podobny sposób myje szczotkę z włosia naturalnego.
Na początku wyczesuje pozostałe włosy, następnie nalewa na dłoń szampon i pocieram włosiem. Próbuje doczyścić każdy zakamarek. Do schnięcia kładę szczotkę włosiem w dół.
3.jpg


                  *A jak Wy dbacie o swoje pędzle?*
                               Pozdrawiam,
                                 Candy P.
  • awatar ♥ Elle Herz ♥♥: przydatne informacje , dzięki :)
  • awatar SunnyPhalaenopsis: Ja dbam bardzo podobnie :) Wprowadzę jeszcze żel antybakteryjny bo jakoś nie wpadł mi wcześniej do głowy :)
  • awatar Anbell: Fajna notka :)
Pokaż wszystkie (23) ›